Kamica nerkowa

Dziewczyna

Atakują niespodziewanie i mogą sprawić nam wiele problemów. Choroby nerek są poważnym zagrożeniem dla naszego życia, a ich odpowiednie leczenie staje się sprawą niezwykle istotną dla każdego pacjenta. By chronić swe nerki przed poważnymi problemami, należy uważnie obserwować te narządy, a wszelkie dolegliwości i kłopoty związane z ich pracą w porę omawiać z lekarzem. Jakie objawy mogą świadczyć o tak uciążliwym i niebezpiecznym problemie, jakim jest kamica nerkowa – jedna z tych przypadłości, które dość często atakują ludzkie nerki?

Kamica nerkowa to dość częsta przypadłość. Najczęściej ofiarami takiej choroby nerek okazują się osoby już walczące z takimi chorobami, jak cukrzyca lub reumatyzm, jednak nie tylko im zagraża atak kamicy. Wiadomo, że jednym z czynników sprzyjających rozwojowi tej dolegliwości znajdują się problemy związane z przemianą materii. Nasze nerki mogą też cierpieć z powodu tak prozaicznego problemu, jakim jest twarda woda. I ona może sprzyjać rozwojowi kamieni, które prowadzą z czasem do poważnych problemów związanych ze zdrowiem.

Kamica nerkowa, podobnie jak i inne choroby nerek, powinna być możliwie jak najszybciej rozpoznana i odpowiednio leczona. Na jakie objawy należy zatem zwracać szczególną uwagę? Sygnałem wyjątkowo charakterystycznym są w przypadku tej choroby silne bóle pojawiające się w okolicy nerek. Ból taki często promieniuje aż do kolan, stając się problemem, który poważnie utrudnia życie choremu. Kamica nerkowa związana jest jednocześnie z takimi problemami, jak nudności oraz silne bóle głowy. niepokojącym sygnałem jest również pojawienie się krwi w moczu. Każdy, kto zaobserwuje takie dolegliwości w swym przypadku, powinien się możliwie jak najszybciej wybrać do lekarza. To on wybierze najlepsze w danym przypadku leczenie. Każdy z nas może też pomóc sobie dodatkowo w walce z bólem. Tu idealnie mogą się sprawdzić gorące kompresy oraz wywar z siana, z którego można robić lecznicze okłady.

Ocenę stanu nerek można przeprowadzi badając poziom kreatyniny w surowicy krwi. Kreatynina jest produktem przemiany materii, który jest transportowany przez krew do nerek. W nerkach kreatynina powinna być odsączona i wydalona z moczem.Jeśli merki pracują źle, kreatynina wraca do krwiobiegu.